Спадковий договір

За спадковим договором одна сторона (набувач) зобов’язується виконувати розпорядження другої сторони (відчужувача) і у разі її смерті набуває права власності на майно відчужувача.

  1. Спадковий договір
  2. Документи оформлення спадкового договору
Для заполнения данной формы включите JavaScript в браузере.

Ахматова 22

shrestha69y@gmail.com

0675088649

0674645261

Спадковий договір

Спадкові договори, предметом яких є нерухоме майно, засвідчуються нотаріусом із дотриманням загальних правил посвідчення договорів відчуження.

Правовстановлюючий документ на майно після ознайомлення з ним нотаріусом повертається власнику майна (відчужувачу), а в тексті договору зазначаються назва цього документа, номер та дата його видачі та найменування юридичної особи, яка його видала.

Якщо предметом спадкового договору є майно, яке повинно бути зареєстроване відповідно до законодавства, нотаріус обов’язково вказує у тексті договору, що це майно повинно бути зареєстроване відповідним органом після смерті особи, яка передає його в спадок.

Подружжя має можливість укласти спадковий договір щодо майна, яке їм належить на праві спільної власності.

У спадковому договорі може бути визначено, що після смерті одного з подружжя спадщина передається другому, а в разі смерті другого з подружжя його майно переходить до особи, яка отримала це майно за договором.

На майно, яке є предметом спадкового договору, нотаріус накладає заборону на його відчуження відповідно до установленої процедури. Ця інформація зазначається в усіх примірниках договору.

У випадку смерті особи, яка передала майно за спадковим договором, нотаріус може зняти заборону на відчуження за поданням особи, яка спадкує майно, та свідоцтва про смерть, яке видається органами реєстрації актів цивільного стану.

Після смерті особи, яка передала майно за спадковим договором, нотаріус повертає первинний документ, який підтверджує право на нерухоме майно, до відчужувача. Цей документ приєднується до примірника спадкового договору, який зберігається у нотаріуса. На поверненому документі нотаріус робить запис про перехід права власності до особи, яка спадкує майно, через спадковий договір.

Якщо особа, яка спадкує майно за спадковим договором, померла або юридична особа-спадкоємець ліквідована, відчужувач може письмово заявити нотаріусу про припинення дії цього договору. Ця інформація реєструється на всіх примірниках договору.

Всі відомості про спадкові договори обов’язково вносяться до Спадкового реєстру згідно з встановленими правилами.

Документи оформлення спадкового договору

  1. Паспорт;
  2. Ідентифікаційний номер за ДРФО;
  3. Правовстановлюючий документ на рухоме або нерухоме майно, якщо відчужується транспортний засіб, то потрібно свідоцтво на транспортний засіб обов’язково з відміткою про зняття з реєстрації для відчуження;
  4. При продажу землі або транспортних засобів, експертна грошова оцінка;
  5. При даруванні землі, нормативна грошова оцінка
    При відчуженні землі без відчуження будинку, довідки про відсутність будівель з БТІ та місцевої ради;
  6. При відчуженні землі за державним актом у якому відсутній кадастровий номер, то потрібна довідка із земельних ресурсів про присвоєння кадастрового номера;
  7. При відчуженні житлового нерухомого майна форма № 3 з ЖЕКу;
  8. При відчуженні землі довідка про обмеження із земельних ресурсів;
  9. При відчуженні нерухомого майна (крім землі), довідка-характеристика з Бюро технічної інвентаризації (Виписка з Реєстру права власності);
  10. При відчуженні корпоративних прав потрібно свідоцтво про 100% формування статутного капіталу;
  11. Якщо власником/співвласником майна є фізична особа віком до 18 років, то потрібне Рішення (дозвіл) опікунської ради;
  12. При даруванні між особами 1 ступеня кревності свідоцтво про реєстрацію шлюбу або свідоцтво про народження, залежно від ситуації;
  13. При відчуженні сумісного майна згода співвласника/способників або подружжя;
  14. Якщо стороною/сторонами є юридична особа, то потрібне, Свідоцтво, Статут, Довідка зі статистики, Протокол вищих зборів, Витяг з державного реєстру юридичних осіб.